قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس

درباره ما

Who we are

شرکت ارتباط آفرین سامان نیک با هدف ایجاد مرجعی مورد اعتماد برای خرید و فروش تجهیزات حوزه ی ICT در اسفند سال1393 فعالیت خود را آغاز نمود. ساختار سازمانی شرکت متشکل از چهار دپارتمان تخصصی زیر می باشد که حوزه ی فعالیت هر دپارتمان به تفصیل در بخش های مربوطه معرفی گردیده است.
• دپارتمان تخصصی خرید و فروش تجهیزات ICT
• دپارتمان مشاوره و ارائه ی راه کار های ICT
• دپارتمان آموزش مجازی
• دپارتمان تعمیر تجهیزات و برد های مخابراتی

دپارتمان تخصصی خرید و فروش تجهیزات ICT

دپارتمان تخصصی خرید و فروش تجهیزات ICT

با توجه به گسترش روزافزون شبکه های ارتباطی، مخابراتی، کامپیوتری، امنیتی و نظارتی و همچنین وجود دهها پروژه بزرگ در سطح ملی و صدها پروژه ی در دست راه اندازی در سایز کوچک و متوسط در حوزه ی ICT ، بدون شک وجود مرجعی مورد اعتماد و جامع به منظور تامین تجهیزات مورد نیاز این گونه پروژه ها آشکار می گردد. وجود پشتوانه ی پر تجربه ی گروه بازرگانی شرکت سامان نیک موجبات اطمینان خاطر هر چه بیشتر کارکنان این مجموعه و همچنین شرکت های مشتری را فراهم آورده است.
یکی از بزرگترین ریسک های ورود به عرصه ی انجام پروژه در عرصه ی ICT ، امکان تامین تجهیزات مورد نیاز اولیه ، تامین تجهیزات مورد نیاز در زمان گسترش و دوره ی گارانتی پروژه ها، و همچنین امکان زنده کردن هزینه ی تجهیزات اضافی باقی مانده در انتهای انجام پروژه ها می باشد. جایگاه کلیدی شرکت سامان نیک در این بازار رقابتی در سه جبهه ی زیر خلاصه می گردد:
الف) شرکت سامان نیک به پشتوانه ی حامیان مالی مجموعه ، در هنگام اتمام پروژه های بزرگ حوزه ی ICT در تهران و شهرستانها ، اقدام به خرید و جمع آوری اقلام های انبارهای شرکت های پیمانکار مخابراتی نموده و مجموعه ی وسیعی از تجهیزات پسیو و اکتیو این حوزه را در اختیار خود دارد.
ب) شرکت سامان نیک به منظور سهولت در امر تامین تجهیزات ، جلوگیری از ایجاد بازار سیاه در حوزه ی فروش تجهیزات ICT و همچنین به بواسطه ی حمایت حاصله توسط بزرگان عرصه ی مخابرات اقدام به پیاده سازی بنگاه ICT با آدرس اینترنتی www.telecomcenter.ir نموده است. فعالان حوزه ی ICT با عضویت رایگان در این سایت و تکمیل فرم مشخصات تجهیزات مورد نیاز ، امکان درخواست کالاهای مورد نیاز خود را بدینوسیله دارا می باشند که از این طریق امکان ارتباط فروشندگان و خریداران تجهیزات مخابراتی و شبکه فراهم می گردد. همچنین فروشندگان تجهیزات مخابراتی و شبکه می توانند لیستی از اقلام پسیو و اکتیو موجود خود را برای فروش در این سامانه به اشتراک بگذارند. (لازم بذکر است قبل از تایید نمایش این اقلام در سایت ، با بازدید کارشناسان سامان نیک ، از صحت وجود این اقلام در انبار شرکت فروشنده اطمینان حاصل خواهد شد )
از مزایای وجود این بنگاه خرید و فروش می توان به موارد زیر اشاره کرد:
1) تسریع در امر تهیه ی لوازم مورد نیاز پروژه ها
2) تسهیل در یافتن تجهیزات کمیاب مخابراتی و شبکه
3) جلوگیری از ایجاد بازار سیاه در این حوزه
4) وجود مرجعی برای استعلام قیمت تجهیزات
5) با توجه به اینکه در زمان تقاضای زیاد خرید یک تجهیز در بازار ، قیمت این تجهیز به طور غیر منطقی افزایش می یابد ، این مرجع موجب جلوگیری از ایجاد تشنج در بازار و فرصت طلبی دلال های موجود در این حوزه خواهد شد.
6) امکان پشتیبانی فنی و برگزاری آموزش بخش عمده ای از تجهیزات موجود
ج) واردات اقلامی که امکان تهیه ی آن در کشور وجود ندارد. سابقه ی درخشان گروه بازرگانی شرکت سامان نیک در واردات تجهیزات ICT اعم از یونیت های تجهیزات مخابراتی برند های مختلف و تهیه ی لایسنس برخی تجهیزات را می توان به عنوان نمونه های موفقی از همکاری در عرصه ی بین المللی با شرکت های کشورهای منطقه نام برد.

دپارتمان مشاوره و ارائه ی راه کار های ICT

دپارتمان مشاوره و ارائه ی راه کار های ICT ICT

اهمیت حوزه ی فعالیت این دپارتمان را با مثال ساده ی زیر می توان می توان بیان نمود:
فرض کنید شرکت شما بر اساس احساس نیاز، مایل به پیاده سازی یک سیستم تلفنی مبتنی بر IP می باشد. در این هنگام مدیریت شرکت و یا مسئول بخش IT شرکت ، جستجو برای پیدا کردن بهترین راه کار مناسب با نیازهای شرکت را آغاز می کند و با گشتی در اینترنت با حجم وسیعی از راهکارها، برند ها، و رنج گسترده ای از قیمت ها مواجه می گردد. در مرحله ی بعد پروسه ی زمان بر تماس با هر کدام از این شرکت ها آغاز گردیده و هر کدام از شرکت ها با هماهنگ کردن جلسه ای، اقدام به ارائه ی راه کار خود برای متقاعد ساختن شما به منظور خرید از آن شرکت می نمایند.
اتلاف وقت، عدم اطمینان لازم، و عدم وجود سازمانی امین برای تایید مطالب اظهار شده توسط فروشنده همواره موجب سردرگمی خریدار گردیده و نهایتا امکان انتخاب اشتباه راهکار توسط خریدار وجود دارد. بدین منظور شرکت سامان نیک با تشکیل گروه های کاری مختلف ، متشکل از متخصصان زبده ی حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات مشاور شما در انتخاب بهترین راهکار ، با توجه به نیاز شما و بودجه ی اختصاص یافته برای آن می باشد. در انتهای مشاوره شما با دیدی وسیع تر خواهید توانست مناسبترین شرکت و برند خود را انتخاب کنید و در کلیه ی مراحل قرار داد، طراحی، نصب ، راه اندازی، پشتیبانی ، نگهداری، توسعه و مستند سازی از تجربه ی مشاوران ما بهره مند گردید.
شرکت سامان نیک با بهره گیری از دانش و تجارب متخصصان زبده ی حوزه ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، و با سابقه ی مشاوره و اجرای دهها پروژه در زمینه های زیر ، مشاور امین شما در انتخاب مناسب ترین راه کار در حوزه های زیر می باشد:

data server

شبکه های کامپیوتری
سرور ها فایروال ها ،مجازی سازی

VoIP0logo

سیستم های تلفنی مبتنی بر IP ،Voice Over IP
سیستم های تلفنی سانترال سنتی

camera

سیستم های نظارتی ، دوربین های مدار بسته
گیت های ورود و خروج

سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)

شبکه ی انتقال ، لینک های E1 ، SDH  ، و لینک های Wireless

دپارتمان مشاوره و ارائه ی راه کار های ICT

دپارتمان تعمیر تجهیزات و برد های مخابراتی ICT ICT

با توجه به عدم پشتیبانی برخی شرکت های مخابراتی برای تعمیر بردهای مخابراتی مورد استفاده در ساختار شبکه ی مخابرات ، نیاز به تعمیر بردهای مخابراتی در داخل کشور شکل گرفت.

عكس 3

about3

عكس 4

about 4

عكس 2

about2

عكس 1

about1

این نیاز با گسترش تحریم ها علیه ایران تشدید پیدا کرد تا اینکه برای اولین بار ، برخی برد های سوئیچ های مخابراتی تلفن ثابت ZTE ( ZXJ10) و HUAWEI ( C&C08) در داخل کشور و توسط مهندسین شرکت سامان نیک مورد تعمیر قرار گرفت.
برای اطلاع از امکان تعمیر برد ها با بخش پشتیبانی شرکت تماس حاصل فرمائید.