سرمایه گذاری ۳۲ درصدی در کنترل امواج ناپاک به کشور

علی اصغر عمیدیان روز شنبه در نشست شورای اداری خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی یک استان مرزی است، اظهار کرد: مرکز پایش فرکانس و امواج ناپاک را به خصوص در خراسان جنوبی باید پوشش دهیم.
وی افزود: کنترل امواج و فرکانس ها به صورت نامحسوس انجام می شود که باید در خراسان جنوبی هم انجام شود.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا ۲۲ بهمن سال جاری تمامی روستاهای بالای ۱۰ تا ۱۵ خانوار خراسان جنوبی از تلفن ثابت برخوردار می شوند.
عمیدیان از مسولان امر خواست تا لیست تمامی این روستاها را در اختیار شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دهند.
وی از معرفی ۲۷۲ روستای بالای ۱۰ خانوار در خراسان جنوبی خبر داد و گفت: این تعداد نیز از نعمت تلفن ثابت برخوردار می شوند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: ارتباطات و اطلاعات به عنوان پیشروان دولت پذیرفته شده اند.
وی افزود: در قانون برنامه پنجم ، ۴۷ برنامه مربوطه به شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: توصیه های مقام معظم رهبری و شورای عالی فناوری اطلاعات همه نشانگر اهمیت ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در اقصی نقاط کشور در حال افزایش می باشد.
عمیدیان اضافه کرد: به سرعت مجوزهای لازم برای باند پهن داده شود تا تمامی اپراتورها بتوانند بدون هزینه اطلاعات را انتقال دهند.
وی با بیان اینکه خراسان جنوبی یکی از پایگاه های علوم پایه است، افزود: در بحث اقتصادی سهم استان در حوزه اشتغال باید افزایش یابد.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی شرکت ارتباطات و اطلاعات زیرساخت در افزایش کسب و کار خبر داد و افزود: تمامی کسب و کارها اعم از ایجاد یک نرم افزار را حمایت می کنیم.
عمیدیان با بیان اینکه در گذشته تعداد شرکت های تامین کننده خدمات اینترنتی در خراسان جنوبی ۱۱ مورد بوده،گفت: در این حوزه با متوسط نیروی انسانی سه نفر، تعداد ۳۳ متخصص فعالیت دارند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اپراتورهای ایجاد شبکه های ثابت در خراسان جنوبی، یادآور شد: این مورد در استان از پتانسیل های زیادی برخوردار است.
عمیدیان افزود: تامین کنندگان خدمات اپراتورهای مجازی موبایل می توانند از شرکت ارتباطات و اطلاعات مجوز بگیرند و خدمات الکترونیکی به مردم ارائه دهند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات استان محروم را استانی دانست که از توانای های خود استفاده نمی کند و یادآور شد: پتانسیل های خراسان جنوبی در حوزه ارتباطات و اطلاعات بسیار زیاد است که باید از ان استفاده شود.
عمیدیان به مرزداری الکترنیکی در خراسان جنوبی اشاره کرد و گفت: این استان به لحاظ مرز مشترک با افغانستان باید از این مهم برخوردار باشد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا