قیمت باورنکردنی برای «گلکسی اس ۶ اج پلاس»/تقلید از پرداخت الکترونیکی اپل توسط سامسونگ در اروپا

 

به گزارش خبرآنلاین، این گوشی ۵٫۷ اینچی قرار است ۲۱ اوت همراه با گلکسی نوت ۵ راهی بازار شود(۱۳ اوت در نیویورک رونمایی می‌شود) و گفته می‌شود مدل ۳۲ گیگی آن کمتر از ۳ میلیون تومان قیمت خواهد داشت که این رقم برای گوشی‌های سامسونگ بسیار بالاست و ممکن است عامل قیمت باعث شود تا خوب به فروش نرود.

در خبری دیگر، سامسونگ با مسترکارت قرارداد همکاری در اروپا منعقد کرده تا سیستم پرداخت الکترونیکی مشابه آنچه اپل در امریکا دارد را راه اندازی کند.

سیستم جدید Samsung pay نام دارد و قرار است روی گوشی‌های جدیدی مانند اس ۶ و اس ۶ اج با استفاده از فناوری NFC و MST کار کند تا کاربران اروپایی بتوانند از طریق آن خریدهای خود را انجام دهند.

سرویس پرداخت سامسونگ به پلتفرم پرداخت مسترکارت بنام MDES وصل شده و دارندگان کارت‌های مختلف اعتباری و غیر اعتباری در اروپا می‌توانند برای خرید روزانه از آن بهره‌مند شوند.

از سوی دیگر سامسونگ سخت در تلاش است تا سیستم‌عامل اختصاصی خود بنام Tizen را در نسخه ۳٫۰ در اواخر ۲۰۱۵ یا اوایل ۲۰۱۶ راهی بازار کند تا با پشتیبانی از معماری ۶۴ بیتی اجازه کار با ابزارهای متصل به اینترنت اشیاء را جواب دهد.

ناحیه مشترک با اندروید، به اشتراک‌گذاری فایل‌های حجیم روی Tizen از ویژگی‌های اضافه‌شده در نسخه جدید سیستم‌عامل سامسونگ است.

 

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا