شماره‌ای که با آن می توانیم مرسولات پستی را رهگیری کنیم

ه گزارش خبرنگار ایسنا در لرستان، حسین مهری در شورای اداری این استان با بیان اینکه دفاتر پیشخوان دولت باید در همه جا معرفی شوند، اضافه کرد: در راستای تقویت و توسعه دفاتر روستایی، باید تمامی فعالیت سازمان‌ها به این دفاتر واگذار شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۴۲ میلیون مکان پستی در سطح کشور وجود دارد که ۹۰۰ هزارتای آن در لرستان است.

وی با اشاره به اینکه امسال ۸۰ درصد اماکن شهری و روستایی در لرستان به هنگام شدند، اضافه کرد: همچنین ۱۰۰ میلیارد ریال در راستای دولت الکترونیک در استان سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت پست ایران افزود: تفاهم‌نامه‌ای را با استانداری لرستان به منظور ساماندهی توزیع در دستور کار قرار داده‌ایم و خوشبختانه حجم کار در دفاتر پیشخوان و همچنین پرداختی‌ها ۷۵ درصد افزایش یافته است.

مهری گفت: طرح GNAF یعنی تطبیق آدرس با کد پستی را در دستور کار داریم.

۱۴ هزار نقطه کشور تحت پوشش خدمات پست‌بانک

مدیرعامل پست بانک نیز در این نشست گفت: ۱۴ هزار نقطه کشور تحت پوشش خدمات پست‌بانک هستند.

محمود حسن‌زاده اظهار کرد: نه تنها سرمایه پست‌بانک ۴۷۶ درصد افزایش یافته بلکه قدرت وام‌دهی نیز در این مراکز افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه ۱۴ هزار نقطه کشور تحت پوشش خدمات پست‌بانک هستند ادامه داد: هم‌اکنون ۳۰۰۰ نیروی رسمی در پست‌بانک فعالیت دارند.

مدیرعامل پست بانک کشور با اشاره به اینکه از طریق ایجاد دفاتر پست‌بانک ۳۰ هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر بیشترین پرداخت یارانه در روستاهای کشور انجام می‌شود.

حسن‌زاده با اشاره به اینکه با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی توانسته‌ایم ۲۴۴۵ فقره تسهیلات ازدواج از طریق پست بانک به متقاضیان پرداخت کنیم اضافه کرد: ۳۵ خدمت با ۲۲۰ میلیون تراکنش سالیانه در روستاها انجام می‌شود.

مدیرعامل پست‌بانک کشور یادآور شد: هم‌اکنون تنها ۲ درصد بانک‌های کشور در روستاها فعالیت دارند و این در حالی است که پست بانک ۲۹ درصد در روستاها فعالیت دارد و پیگیر هستیم تا پایان برنامه ششم این رقم به ۷۰ درصد برسد.

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا