لذت استفاده از رایانه همراه با ۳ صفحه نمایشگر / عکس

به گزارش خبرگزاری مهر، تا پیش از این تلاشهای زیادی برای گسترده شدن محدوده نمایشگرها صورت گرفته است و حتی رایانه همراهی با دو نمایشگر هم ارایه شده اما تمامی این تلاشها همراه با افزوده شدن وزن قابل توجه به سیستم همراه اولیه بوده است.

حالا گروهی از محققان خوش ذوق در بلژیک دستگاه همراهی ارایه کرده اند که خود به تنهایی مجهز به یک صفحه نمایشگر است و در عین حال می توان یک یا دو نمایشگر ۱۳، ۱۵ یا ۱۷ اینچی Full HD بسیار باریک نیز به آن افزود. مهمترین مزیت این نوآوری سبک بودن کل دستگاهی است که تا سه صفحه نمایشگر دارد.

این نمایشگرها که قابلیت کار با Mac و PC را دارند قابلیت چرخش تا ۱۸۰ درجه را نیز دارند. این ویژگی مهم به واسطه لولاهای آلومینیومی ویژه ای است که برای این مجموعه طراحی شده است.

از مهمترین کاربردهای این فناوری نوین می توان به استفاده در نشست های کاری و تجاری، امور ویرایشی در مطبوعات و رسانه ها و حتی انجام بازی های پیچیده اشاره کرد.

این محققان مبنای اصلی کار خود را رایانه های همراه موجود در بازار قرار داده به طوریکه تلاش می کنند تا هر کاربر با رایانه شخصی خود بتواند صاحب سه نمایشگر به طور همزمان شود.

این فناوری جدید Sliden’Joy نام داشته و با استفاده از پورت USB قابلیت اتصال یک یا دو نمایشگر به رایانه همراه اصلی را دارد.

ابداع کنندگان این فناوری جدید هم اکنون در حال جمع آوری منابع مالی کافی برای توسعه ایده خود و تولید تجاری آن هستند.

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا