خانواده گریزی جوانان به دلیل استفاده زیاد از شبکه‌های اجتماعی

گزارش خبرنگار مهر، صبح شنبه سرهنگ سامان محمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به این نکته که پلیس فتای شرق استان تهران فعالیت های انجام شده در فضای مجازی را رصد می کند اظهار داشت: پلیس فتای شرق استان تهران تلاش دارد تا از تمام توان و ظرفیت خود برای جلوگیری از تخلف در فضای مجازی استفاده کند.

رئیس پلیس فتای شرق استان تهران افزود: با استقرار  فرماندهی انتظامی شرق استان تهران در ورامین، پلیس های تخصصی و معاونت ها نیز تشکیل شدند که در این راستا پلیس فتای شرق استان تهران نیز راه اندازی شد.

وی ادامه داد: پلیس فتای شرق استان تهران از زمان شروع فعالیت خود توانسته به موفقیت های خوبی دست پیدا کند که این امر حاصل تلاش های شبانه روزی مأموران پلیس در این زمینه است.

این مسئول با اشاره به آسیب های موجود در شبکه های اجتماعی اضافه کرد: امروز شبکه های اجتماعی در حال گسترش هستند و مخاطبین شبکه‌های اجتماعی تلفن همراه، روزانه با صفحاتی که محتوای ان  از تصاویر غیر اخلاقی و آموزش های غیر اخلاقی تا کلاهبرداری از مردم به عناوینی مانند  فال تاروت و قهوه مواجه می شوند.           

 وی ضرورت هوشیاری اقشار مختلف مردم بویژه جوانان را در این عرصه یادآور شد و عنوان کرد: استفاده از شبکه های اجتماعی به خصوص برنامه های ارتباطی مبتنی بر تلفن همراه اثار و پیامدهای منفی برای کاربران دارد که باید در کنار مزایای استفاده از ان ها، نسل جوان را نسبت به  خطرات نیز آگاه کرد.

وی تاکید کرد: مطالعات اخیر نشان می دهد استفاده زیاد از شبکه های اجتماعی ضمن ایجاد اختلال در امور روزانه پیامدهای منفی روانی و روحی مانند افسردگی، اعتیاد به اینترنت و خانواده گریزی را به همراه دارد و اسیبهای  جسمانی مانند بی خوابی رانیز تشدید می کند.

سرهنگ محمدی گفت: دیگر فعالیت های مجرمانه در شبکه های اجتماعی تلفن همراه از انتشار تصاویر غیر اخلاقی فراتر رفته و امروز باندهای مواد مخدر ضمن تبلیغ اقدام به فروش موادمخدر به نسل جوان می کنند.

وی یادآور شد: امروز باندهای مواد مخدر در شبکه های اجتماعی  اقدام به معرفی مخدرها و محرک‌های جدید برای ورود به بازار می کنند و حتی صفحاتی برای فروش این مواد و ارسال آن به نقاط مختلف و تحویل  در در منزل نیز فعال شده‌اند.

محمدی تأکید کرد: پلیس فتا همواره تمام سایت ها و شبکه های اجتماعی را رصد می کند و با  استفاده از توان فنی و کارشناسان خود  نسبت به شناسایی و برخورد با  افراد و صفحاتی که اقدام به تبلیغ و فروش مواد مخدر در فضای مجازی می کنند اقدام خواهد کرد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا