جزئیات فراخوان اعطای تسهیلات به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات

دبیر وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جزئیات فراخوان اعطای تسهیلات به شرکت های حوزه فناوری اطلاعات را اعلام کرد.

به گزارش ایتنا از مهر، حسین صمیمی با تاکید بر اینکه برای برای حمایت از شرکت های فعال در حوزه فاوا، دومین فراخوان اعطای تسهیلات وجوه اداره شده وزارت ارتباطات از روز ششم تیرماه آغاز می شود گفت: شرکت های متقاضی دریافت تسهیلات از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات می توانند از این تاریخ با مراجعه به پورتال وجوه اداره شده به نشانی http://www.ees.ict.gov.ir/web/loan، علاوه بر آشنایی با اولویت های اعطای تسهیلات، نسبت به ثبت نام، تکمیل و ارسال مدارک اقدام کنند.

وی با بیان اینکه شرکت هایی که در حوزه تحقیق و توسعه، توسعه کسب و کار و توسعه صادرات محصولات فاوا، فعالیت می کنند می توانند براساس اولویت های مطرح شده در پورتال اقدام به ثبت نام کنند، گفت: تعیین اولویت ها، باعث جهت دهی به اعطای تسهیلات خواهد شد.

مدیرکل توسعه فناوری و صدور خدمات فنی مهندسی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه امکان پیگیری درخواست های ثبت شده نیز فراهم شده تا متقاضیان بتوانند از وضعیت درخواست های خود مطلع شوند، از بارگذاری دستورالعمل ها و آیین نامه های مربوطه در پورتال خبر داد.

وی افزود: در فراخوان اول، بسیاری از شرکت ها طرح کسب و کار قابل قبولی ارائه نکرده بودند، همچنین مبلغ وام درخواستی برخی از شرکت ها با توان مالی و گردش مالی آنها متناسب نبود که به ناچار با درخواست این شرکت ها موافقت به عمل نیامد و ضروری است در تکمیل مدارک و مستندات مورد نیاز، دقت فراوان صورت گیرد.

دبیر وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات با اشاره به ساختار و فرآیندهای اعطای تسهیلات وجوه اداره شده گفت: در حال حاضر چهار کارگروه تخصصی در حوزه های سخت افزار، محتوا، نرم افزار و امنیت متشکل از مدیران و کارشناسان زبده سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وظیفه انتخاب ارزیابان و داوران طرح ها، صحه گذاری نتایج داوری و ارائه آنها برای تایید نهایی را برعهده دارند.
صمیمی افزود: در بحث ارزیابی طرح ها از مشارکت حداکثری بخش خصوصی نیز استفاده می شود.

گفتنی است پیش از انتقاداتی در رسانه‌ها از ابهام در سازوکار و عدم شفافیت در این زمینه ابراز شده بود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا