هک شدن سایت مدیریت کلمات عبور/رونمایی از موتور جستجوی عکسeyein/خداحافظی یکی دیگر از مدیران گوگل

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از تک کرانچ، eyein توسط شرکتی به نام Mobli طراحی شده که یکی از شبکه های اجتماعی مبتنی بر عکس و ویدیو است.

Eyein هم در قالب یک سایت اینترنتی و هم در قالب یک برنامه موبایلی در دسترس است و درک کاربران از مفهوم جستجو را به طور کامل تغییر می دهد. الگوریتم این موتور جستجو به گونه ای نوشته شده که محتوای موجود در فضای مجازی را بررسی کرده و دقیق ترین اطلاعات در مورد موضوع جستجو را از شبکه های اجتماعی جمع آوری و در دسترس قرار می دهد.

نمایش اطلاعات مکانی و جغرافیایی مربوط به اشخاص و کسب و کارها هم به شیوه ای متفاوت در این موتور جستجو صورت می گیرد. علاوه بر این پلاگین خاص Eyein از سوی چند سایت معروف خبری مانند هافینگتون پست و … به کار گرفته شده تا مدل خاصی از درآمدزایی از طریق انتشار آنی اطلاعات مربوط به سایت های مذکور خلق شود.

طراحی و تکمیل EyeIn سه سال به طول انجامیده و تلاش آن برای یافتن تازه ترین محتوای مربوط به هر موضوع با بررسی هشتگ ها ، عکس ها و ویدیوها آن را از رقبایی مانند گوگل متمایز می کند. البته چالش اصلی در برابر این موتور جستجو نمایش برخی محتویات تازه ولی نامربوط است. به عنوان مثال ممکن است در ارتباط با یک چهره هنری به جای اطلاعات دقیق ، عکس های سلفی افرادی که در تازه ترین کنسرت او شرکت کرده اند نمایش داده شود. لذا الگوریتم های مربوط به Eyein باید اصلاح شود.

 

سایت مدیریت کلمات عبور کاربران هک شد
به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات خبرگزاری فارس به نقل از ان بی سی نیوز، LastPass مدعی است در اثر این حملات هکری خسارتی به داده های کاربران وارد نشده و ایمنی همه آنها حفظ شده است.

LastPass در قالب یک app یا افزونه برای مرورگرهای اینترنتی عمل می کند و کلمات عبور کاربران را ردگیری و حفاظت می کند تا کاربران به جای حفظ کردن کوهی از کلمات عبور تنها مجبور به به خاطرسپردن یک کلمه عبور باشند.

مدیران LastPass به کاربران اطمینان داده اند که نفوذ هکرها باعث از دست رفتن کلمات عبورشان نشده ولی ایمیل متصل به هر کلمه عبور و همین طور عبارت یادآور کلمه عبور به دست مهاجمان افتاده است.

جو سیگریست مدیر عامل LastPass می گوید ما مطمئن هستیم که اقدامات ما برای رمزگذاری اطلاعات برای حفاظت از اکثر کاربران کافی است. با این وجود کارهای بیشتری را برای تضمین امینی داده های کاربران انجام خواهیم داد. هک شدن LastPass موجب نگرانی بسیاری از کارشناسان امنیتی شده که تصور می کردند سایتی که برای حفظ میلیونها کلمه عبور طراحی شده خود از امنیت بالایی برخوردار است.

 

خداحافظی یکی دیگر از مدیران گوگل
به گزارش فارس به نقل از بیزینس اینسایدر، Cloudera شرکتی است که در زمینه تحلیل داده ها فعالیت می کند. استارمن در این شرکت هم معاون اول واحد مهندسی خواهد بود.

بر اساس بیانیه ای که در این زمینه منتشر شده وی تمامی طرح های توسعه Cloudera را هدایت خواهد کرد. این شرکت در سراسر جهان بیش از ۱۶۰۰ مشتری دارد. Cloudera از نظر سرعت رشد در میان شرکت های فعال در حوزه تحلیل داده ها شرایط خوبی دارد و توانسته برای پیشبرد فعالیت هایش بیش از ۱٫۲ میلیارد دلار جمع آوری کند. ارزش این شرکت حدود ۴٫۸ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

شرکت یاد شده از فناوری موسوم به Apache Hadoop استفاده می کند که ابتدا در یاهو به کار گرفته شد و اجرای طرح های خلاقانه ای را برای تحلیل داده ها ممکن می کند. استارمن در گوگل مدیریت برخی طرح ها و از جمله Compute Engine و App Engine را بر عهده داشته و لذا انتظار می رود که قادر به ارتقای Apache Hadoop نیز باشد.

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا