سوء استفاده هکرهای صهیونیست از گواهی امنیتی فاکس کان

به گزارش فارس به نقل از وایرد، شرکت تایوانی فاکس کان یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی در سراسر جهان است و سخت افزارهای مورد استفاده بسیاری از شرکت های بزرگ جهان از جمله اپل، دل، گوگل و مایکروسافت را تولید می کند.

از جمله محصولات مهمی که با استفاده از سخت افزارهای ساخت فاکس کان تولید می شوند می توان به آیفون، آی پد و پلی استیشن ۴ اشاره کرد.

بررسی ها نشان داده که هکرهای اسراییلی طراح دوکو ۲ قصد داشته اند با سرقت این گواهی دیجیتال خود را تایوانی جا بزنند و محققانی را که به دنبال شناسایی طراحان بدافزار مذکور هستند، فریب دهند.

این چهارمین بار است که هکرهای اسراییلی از گواهی دیجیتال به سرقت رفته از یک شرکت تایوانی برای نفوذ دادن بدافزار خود به سیستم های رایانه ای سواستفاده می کنند. آنها با این کار می توانستند این تصور را ایجاد کنند که چینی ها در این اقدام خرابکارانه دخیل بوده اند.

تلاش صهیونیست ها برای سوءاستفاده از گواهی های دیجیتال تایید شده ضربه شدیدی به امنیت اینترنت وارده کرده و اعتماد به آن را دشوار می سازد. آنان قبلا هم در حین طراحی Stuxnet و Duqu 1.0از روش مشابهی برای فریب دیگران استفاده کرده بودند.

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا