انحصار در مخابرات شکسته می‌شود / شرکت مخابرات در آستانه دولتی شدن!

بعد از گذشت ۶ سال از واگذاری بلوک ۵۰ درصدی شرکت مخابرات به شرکت توسعه اعتماد مبین به ارزش ۷٫۸ هزار میلیارد تومان، قرار است برای اولین بار بلوک ۴٫۷ درصدی این شرکت به فروش برسد.

عرضه این بلوک در حالی بعد از ۶ سال صورت می گیرد که اخیرا مدیر عامل این شرکت بزرگ تغییر کرد و اختلافات در مجمع سالانه این شرکت بالا گرفت به این ترتیب قرار است تا با فروش این بلوک، تغییراتی در ترکیب سهامداری این شرکت ایجاد شود. بنابراین عرضه این بلوک ناشی از تبعات جابجایی مدیرعامل شرکت در اردیبهشت ماه است.

براین اساس قرار است در روز ۲۵ خرداد ماه ۴٫۷۸ درصد معادل ۲ میلیارد و ۱۹۰میلیون و ۷۶۲هزار و ۳۵۴ سهم مخابرات توسط سازمان خصوصی‌سازی‌ به وکالت از شرکت توسعه اعتماد مبین در بورس عرضه شود.این بلوک قرار است به صورت ۲۵ درصد نقد و مابقی اقساط توسط کارگزاری بانک ملی عرضه شود.

بلوک ۵۰ درصدی شرکت مخابرات در حالی در سال ۱۳۸۸ به شرکت اعتماد مبین واگذار شد و این شرکت مالک ۵۰ درصد بعلاوه یک سهم مخابرات است که تغییرات مدیریتی و اختلاف نظر در مجمع سالانه این شرکت در اردیبهشت ماه موجب شد تا نخستین عرضه بلوک ۴٫۷ درصدی این شرکت بعد از گذشت ۶ سال صورت گیرد.

آنچه مشخص است شرکت مخابرات از زمان خصوصی شدن نه توانسته خدمات قابل قبولی را عرضه کند و نه مردم و دولت را راضی نگه دارد و همه اینها شاید نشانه هایی از رغبت عمومی برای بازگشت مخابرات به دولت باشد.

 

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا