تجدید بیعت وزیر ارتباطات با بیت امام راحل

دکتر محمود واعظی با اشاره به نقش کارکنان مخابرات در انتقال پیام امام راحل از پاریس به تهران، گفت: کارکنان جزء اولین کسانی بودند که به ندای انقلاب پاسخ دادند و سخنان حضرت امام را به ایران انتقال می دادند.

وی خاطر نشان ساخت: ملت ایران همواره میراث امام خمینی (ره ) را برای ملتها و جهان اسلام باقی نگه داشته و این میراث را نسل به نسل انتقال می دهند.

وی افزود: امروز شاهدیم ملت های کشورهای اسلامی بیدار شده اند و بی تردید این بیداری به فعالیت های ۱۵ خرداد سال ۴۲ که به رهبری امام خمینی (ره) آغاز شد و تا الان نیز ادامه دارد بر می گردد.

دکتر واعظی  افزود: دنیا به گونه ای تغییر کرده که دیگر قدرت های بزرگ نمی توانند در اتاق های فکر خود برای دیگر ملت ها تصمیم بگیرند.

وی اظهار داشت: امروز شاهدیم هر آنچه که غرب و آمریکا برای کشورهای منطقه تصمیم گرفته اند عملا به گونه ای دیگر رقم خورد و این اتفاق ناشی از بیداری ملت های کشورهای اسلامی می باشد که خود نشات گرفته از اندیشه های امام راحل است.

وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران با ۶ قدرت بزرگ جهان، گفت: به پشتوانه اندیشه و آرای امام راحل فرزندان این ملت در مذاکرات هسته ای در مقابل ۶ قدرت بزرگ جهان حاضر شده و جهت احقاق حقوق ملت ایران با این کشورها مذاکره می کنند.

دکتر واعظی ادامه داد: آنچه که امام راحل از اسلام برای ما تصویر کردند باعث قدرت ما می شود و به پشتوانه این اندیشه به اهدافمان می رسیم.

وی ابراز امیدواری کرد: همانگونه که در سالهای بعد از رحلت امام میراث و اندیشه ایشان توسط مقام معظم رهبری حراست و پاسداری شد در آینده نیز این میراث محافظت شود و اندیشه های ایشان در کل کشورهای اسلامی تحقق یابد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن خمینی نوه امام راحل نیز در این مراسم وزیر ارتباطات را وزیری موفق و توانمند برشمرد و گفت: امام دل ها را نزدیک کرد و این نزدیکی دل ها باعث شد کارکنان مخابرات به صورت خودجوش به انعکاس اخبار و کلام امام بپردازند.

وی انقلاب ایران را منادی رحمت، لطف و انسجام در جهان برشمرد و گفت: جریان انقلاب اسلامی بر خلاف  حرکت های تکفیری که به چند پارگی می کشد، وحدت میان مسلمانان را بوجود آورد.

وی با بیان این که اسلام دین رحمت است و خشونت را قبول ندارد خاطر نشان ساخت: انقلاب ما جزء غیر خشن ترین انقلاب ها در تاریخ است و ما منتظر مصلحی هستیم که خواهد آمد و آینده جهان با وجود حضرت مهدی (عج) آینده صلح و دوستی و لطف و کرامت است.

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا