گرانفروشی و کم فروشی خدمات اینترنت در شورای رقابت بررسی می‌شود

عیسی امامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های بخش ارتباطات در کشور گفت: بی شک نقش ارتباطات درتوسعه کشور انکارناپذیر بوده و تاثیرات آن درتمامی بخش‌های اقتصادی و اجتماعی مشهود خواهد بود.

نماینده مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی، ادامه داد: علاوه بر سازمان‌ها و دستگاه های کشور امروز بسیاری از خانوارها با موضوع ارتباطات اینترنتی درگیر هستند،بنابراین باید این بخش مهم به استانداردهای لازم دست یابند.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فنآوری اطلاعات در زمینه توسعه زیرساخت ها اقداماتی انجام داده،اما درزمینه فراهم شدن شرایط افزایش سرعت اینترنت و پهنای باند عملکرد این وزارتخانه ضعیف بوده است.

نظارت بر شرکت های اینترنتی افزایش یابد

امامی با بیان اینکه باید نظارت بر فعالیت شرکت‌های ارائه دهنده خدمات اینترنتی افزایش یابد، افزود: به نظر می رسد بعد از اجرای سیاستهای اصل ۴۴ قانون اساسی لازم باشد که هماهنگی های بیشتری بین شرکت های مخابراتی و اینترنتی با وزارتخانه ارتباطات و فنآوری اطلاعات بوجود آید، تا نظارت دراین زمینه موثرتر شود.

وی گفت: باید پذیرفت در زمینه توسعه فنآوری های ارتباطی از پیشرفت خوبی برخوردار نبوده ایم و نکته دیگر اینکه در زمینه کم فروشی اینترنت شکایت های مردمی در دیدار با نمایندگان مطرح می شود.

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: درجلسات شورای رقابت موضوع قیمت گرانی خدمات اینترنت مطرح شده و جمع بندی شورا دراین زمینه در جلسات بعدی مطرح خواهد شد.

گفتنی است؛اصطلاح «کم‌فروشی» اینترنت به این معناست که شرکت اینترنتی، میزان پهنای باندی را که از شرکت ارتباطات زیرساخت خریداری می‌کند،دراختیار تعداد بیشتری از افراد می‌گذارد که این امر درنهایت باعث ایجاد ترافیک بیشتر و در نتیجه کاهش سرعت و کیفیت اینترنت برای همه خریداران می‌شود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا