رونمایی از بیسفون در روز جهانی ارتباطات / برای دانلود نرم افزار کلیک کنید

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات، دکتر فرنقی زاد با بیان این مطلب گفت: وزارت ارتباطات در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید بر ایجاد نهضت نرم افزاری و استفاده از تولیدات بومی، سعی درانتشاراخبارخود، تحت نرم افزارها و اپلیکیشن های داخلی دارد.

وی ادامه داد: امروز مفهوم رسانه با توجه به فناوریهای ارتباطی تغییر کرده است و همین امر لزوم حرکت سریعتر روابط عمومی به سمت روابط عمومی الکترونیک را ایجاد می کند.

رئیس مرکز روابط عمومی بر اصل نوآوری و حرکت همگام با پیشرفت های فناوری های ارتباطی تأکید کرد و افزود: امروزه علی رغم توانمندیهای بالای تولید کنندگان در تولید محصولات مرتبط با ICT، هنوز تمام ظرفیت ها در این زمینه شناسایی نشده و لازم است با نیازسنجی به موقع، این پتانسیل مورد توجه وحمایت قرارگیرد.

فرنقی زاد با اشاره به اینکه بیسفون یک پیام رسان ایرانی است، گفت: فرهنگ استفاده از اپلیکشن های ارتباطی داخلی نیز موضوع بسیار مهمی است که لازم است نسبت به شناساندن آن به کاربران و اعتمادسازی، اقدام شود.

وی ادامه داد: وزارت ارتباطات با احساس مسئولیت برای پیشگامی در عرصه دولت موبایلی و روابط عمومی الکترونیک گام برداشته و اقدام به استفاده از نرم افزارهای کاربردی وظرفیت های موجود درآنها کرده است.

فرنقی زاد به نرم افزار اندروید فناورانه اشاره کرد و گفت: این اپلیکشن در چند بخش مجزا و با کارکرد انتشار انواع متفاوت اخبار فعالیت می کند و تأکید اصلی آن اخبار حوزه ICT درکشوراست.

رئیس مرکز روابط عمومی بر داشتن جذابیت و تأمین نظر همه مخاطبان، در برخورداری از اپلیکشن های ایرانی تأکید کرد و گفت: این نرم افزار شامل سه بخش جدیدترین اخبار حوزه ICT ، “دیگران چه می خوانند” و “پربیننده ترین اخبار” است.

وی در ادامه به رونمایی از سامانه جدید ۱۹۵ اشاره کرد و گفت: در گذشته صرفا ثبت درخواست و شکایات از طریق این سامانه انجام می شد، اما سایت جدید این سامانه شامل خدمات الکترونیکی وزارت ارتباطات، مانند به وام وجوه اداره شده، سامانه ثبت شناسایی OID ، رهگیری مرسولات پستی، درخواست پروانه سرویس های رادیویی، سنجش سرعت اینترنت و واگذاری پهنای باند و … است.

 

برای دریافت نرم افزار بر روی همین لینک کلیک فرمایید.

 

۵۶۵۶

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا