حاشیه‌های خواندنی ازمجمع عمومی سالیانه شرکت مخابرات ایران:از دلیل عزل مدیر عامل تا ضررهای میلیاردی!

به گزارش خبرآنلاین این نشست با حاشیه هایی همراه بود که با هم می‌خوانیم:

 

در مجمع سالیانه شرکت مخابرات ایران سیدمصطفی سیدهاشمی رئیس هیات مدیره این شرکت حضور نداشت و این مجمع بدون مدیرعامل و با حضور سرپرست شرکت مخابرات ایران برگزار شد.

 

مدرس خیابانی به عنوان رئیس مجمع سالیانه گفت: عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران در مورد عدم توسعه مخابرات و نیز عدم تغییر سود خالص این شرکت از سال ۸۹ تاکنون که مبلغ ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، عنوان کرد: شاخص بازار سهام کاهش پیدا کرده و مخابرات نمی‌تواند مشکلات اقتصادی بنیادی کشور را حل کند.

 

محمدرضا مدرس خیابانی – عضو هیات مدیره شرکت مخابرات ایران به عنوان رئیس مجمع عمومی سالیانه این شرکت در مورد عدم افزایش نرخ مکالمات تفلنی از سال ۸۲ تاکنون گفت: مخابرات تمامی تلاش خود را برای افزایش نرخ مکالمات به کار برده است.

 

وی در مورد برکناری مدیرعامل مخابرات در فاصله چهار روز مانده تا برگزاری مجمع عمومی این شرکت خاطر نشان کرد: انتصاب هر فردی برای مسئولیت تابع ارزیابی هایی است که در زمینه ارزیابی عملکرد مدیرعامل مخابرات نیز بررسی هایی انجام شد و تصمیم هیات مدیره بر این بود که برای سال ۹۴ با توجه به عملکرد آقای ابراهیمی نمی توانیم به عنوان مدیرعامل مخابرات در خدمت ایشان باشیم.وی عدم اجرای اصلاح تعرفه ها، عدم اجرای هماهنگی برای جلوگیری از ورود غیرقانونی به شرکت مخابرات ایران، عدم نهایی شدن تعرفه اتصال متقابل با اپراتور ایرانسل را از جمله عملکردهای ناموفق مدیرعامل قبلی این شرکت عنوان کرد.

 

مدرس خیابانی در خصوص انفصال دانشکده مخابرات از شرکت مخابرات ایران و پیوستن این دانشکده به وزارت ارتباطات و نیز تصرف ساختمان شرکت مخابرات ایران که از سوی صاحبان سهام با اعتراض روبه‌رو شد، گفت: برخی از دارایی های شرکت مخابرات ایران به دلیل دولتی بودن در گذشته دارای اسناد نیست اما تمامی صورت حساب های مالی نشان‌دهنده تعلق این دارایی ها به شرکت مخابرات ایران است.

 

شرکت مخابرات اختلاف حساب ۶۱۲ میلیارد ریالی با سازمان تنظیم مقررات، شرکت ارتباطات زیرساخت و اپراتور ایرانسل داشته است که در این زمینه نیز مقرر شد مطالبات فی ما بین تعیین تکلیف شود.

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا