تفاهم‌نامه همکاری وزارت آموزش وپرورش با وزارت ارتباطات

علی زرافشان ظهر امروز در گردهمایی معاونان آموزش متوسطه اظهار داشت: جعل مدارک و اخذ مدارک به صورت غیرمجاز یکی از معضلات آموزش و پرورش در مدارس آموزش متوسطه است که بر اساس آمار، سال گذشته فقط در یکی از استان‌های کشور ۹۶۰ مدرک جعلی صادر شده است.

وی افزود: نبود نظارت کافی و دقیق، سبب جعل مدارک و یا صدور مدارک غیرمجاز می‌شود و متاسفانه در برخی از مدارس کشور بیشتر از ظرفیت مدارس در آن سال تحصیلی، افراد فارغ‌التحصیل می‌شوند که این نشان دهنده تخلف است.

زرافشان با بیان اینکه ما مجوز‌ها را برای ارائه دروس مدارس و یا اخذ مدارک صادر می‌کنیم اما نظارت کافی را بر صدور مدارک نداریم، خاطرنشان کرد: باید ساماندهی و نظارت برای صدور مدارک بیشتر شود و همچنین نظارت بیشتری برای ساماندهی دوره اول و دوم نظام آموزش و پرورش تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه تقویت اعتماد به نفس و خودباوری در هنرستان‌ها عاملی برای تربیت افراد متخصص است، عنوان کرد: اعتماد به نفس و خودباوری باید در آموزش و پرورش گسترش یابد و اگر این امر در هنرستان‌ها محقق شود ما شاهد پرورش نیروی متخصص در کشور خواهیم بود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: خود اتکایی در مدارس شبانه‌روزی برای آینده دانش‌آموزان جدی گرفته شود تا دانش‌آموزان بدانند که می‌توانند در آینده کار کنند.

زرافشان در ارتباط با هوشمندسازی مدارس گفت: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ارتباطات برای هوشمندسازی و توسعه فناوری اطلاعات در مدارس منعقد شده است که می‌تواند گام موثری در راستای پیشرفت مدارس باشد.

وی با بیان اینکه پژوهش‌سرا‌ها به رشد علمی دانش‌آموزان کمک می‌کنند، بیان کرد: ضروری است که ساخت مجتمع‌های آموزشی در شهر‌ها مورد توجه قرار گیرد زیرا این موضوع سبب استفاده چند مدرسه از امکانات مجتمع به صورت همزمان می‌شود و بخشی از نیاز‌های مدارس را پاسخ می‌دهد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا