تصویب سیاست‌های فضای مجازی در مجمع تشخیص مصلحت نظام

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سیاست‌های مربوط به فضای مجازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سیاست‌های مربوط به امور دفاعی و امنیتی کشور و سیاست‌های مرتبط با امور اجتماعی کشور روز گذشته در مجمع تصویب شد.

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اعلام اینکه امروز سیاست‌های کلی برنامه ششم را در مجمع تشخیص مصلحت نظام به پایان رساندیم گفت: بر همین اساس این مجموعه سیاست‌های برنامه ششم توسعه را تقدیم مقام معظم رهبری خواهیم کرد. البته اصل این سیاست‌ها از سوی خود ایشان به ما ارجاع شد و ما نظر مشورتی خود را خدمت ایشان خواهیم داد.

وی افزود: طبق معمول رهبری این سیاست‌ها را مطالعه خواهند کرد و پس از انجام اصلاحاتی در آن به دولت، مجلس‌ و قوه قضاییه آن را ابلاغ می‌کنند.

رضایی با بیان اینکه برنامه ششم توسعه کشور سومین گام به سوی چشم انداز ایران ۱۴۰۴ است گفت: ان‌شاالله احکام این سیاست‌ها در مجلس تصویب می‌شود و از ابتدای سال آینده یعنی سال ۹۵ اجرایی خواهد شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: ما در جلسه امروز سیاست‌های مربوط به فضای مجازی، ارتباطات و فناوری اطلاعات و سیاست‌های مربوط به امور دفاعی و امنیتی کشور و سیاست‌های مرتبط با امور اجتماعی کشور را در مجمع تصویب کردیم.

وی افزود: بنابراین این مجموعه هم اکنون در مجمع کاری ندارد برای همین از جلسه آینده چندین دستور مهم خواهیم داشت سیاست‌های کلی انتخابات، سیاست‌های کلی محیط زیست، رسیدگی به اموال ودارایی مسئولان کشور، رسیدگی به قانون پیشگیری از جرایم و چند اختلافیه دیگر از مباحثی است که در جلسات آینده بحث پیرامون آنها را ادامه خواهیم داد.

البته هنوز معلوم نیست سیاست‌های تصویبی در مجمع در حوزه فضای مجازی شامل چه مواردی می‌شود. همچنین با توجه به این که شورای عالی فضای مجازی مدعی سیاست‌گذاری کلان در این حوزه است، باید دید واکنش شورا نسبت به این سیاست‌ها چیست.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا