مردم عادی از چه نوع بیسیم‌هایی و با چه فرکانسی می‌توانند استفاده کنند؟

به گزارش تسنیم، عظیم فرد درباره ضرورت تصویب این پروانه گفت: پروانه عمومی و ضوابط فنی بهره‌برداری از بی‌سیم‌های دستی کم‌توان برای تامین نیاز ارتباطی آن دسته از متقاضیانی تصویب شده که نیازمند دسترسی قانونی و سریع به ابزار ارتباط رادیوئی غیرحرفه‌ای برد کوتاه برای مکالمه کاری و کوتاه هستند.
وی افزود: براساس بند ۸ این مقررات، شرکت‌های دارنده پروانه ارائه خدمات ورود،خرید و فروش/ تولید و فروش تجهیزات رادیوئی می‌توانند پس از دریافت گواهی تائید نمونه از اداره‌کل استاندارد و تائید نمونه رگولاتوری درباره واردات یا فروش دستگاه‌های بی‌سیم دستی کم‌توان اقدام کنند.
فرد درباره بهره‌برداری از دستگاه‌های بی‌سیم کم‌توان که دارای گواهی تائید نمونه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی باشند، گفت: این دستگاه‌ها نیاز به دریافت پروانه اختصاصی نداشته و استفاده از آنها در صورت رعایت ضوابط و مقررات مربوط برای عموم مانعی ندارد.
او تصریح کرد: مقررات و ضوابط فنی دستگاه‌های بی‌سیم کم‌توان که دارای حداکثر توان ۱۰ میلی وات بوده و در محدوده فرکانسی ۴۳۳/۰۵۰ تا ۴۳۴/۷۹۰ مگاهرتز فعالیت می‌کنند، به قوت خود باقی است و استفاده از این دستگاه‌های بی‌سیم کم‌توان برای عموم در صورتی مجاز است که گواهی تائید نمونه داشته باشد.

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا