یک خبر خوب برای علاقه‌مندان به ایکس باکس وان و ویندوز ۱۰

 

به گزارش خبرآنلاین از ماه ژانویه که مایکروسافت پرده از نقشه جدید خود برداشت تاکنون که در کنفرانس بیلد ۲۰۱۵ انجام بازی‌های ایکس باکس وان روی پی سی و تبلت با همان سرعت و کیفیت نشان داده شد؛ می‌بینیم رویای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری مایکروسافت از طریق ویندوز ۱۰ به واقعیت پیوسته است.

مایکروسافت با اجرای دموهای ساخته‌شده نشان داد چگونه می‌توان به صورت استریمینگ بازی‌های ایکس باکس را روی ابزار مختلف داشت و همان لذتی را برد که حین بازی واقعی با کنسول انجام می‌شود!

درواقع تجربه لذت‌بخش بازی به صورت استریمینگ با ایکس باکس وان نشان می‌دهد علاقه‌مندان از این استراتژی مایکروسافت بسیار راضی هستند و سرمایه‌گذاری روی این بخش بی‌دلیل نبوده است.

داشبورد ایکس باکس وان با پشتیبانی از فیچرهای جدید به‌روزرسانی شده و اپلیکیشن ایکس باکس وان برای ویندوز ۱۰ هرچند کاملاً آماده نشده اما دموی مطرح‌شده در بیلد ۲۰۱۵ حکایت از پیشرفت‌های خوبی در این زمینه دارد.

درنهایت با اتصال کنترلر ایکس باکس وان به ویندوز ۱۰ و نصب خودکار درایورها بازی به صورت استریمینگ (روی شبکه یا انفرادی) قابل استفاده خواهد بود و با ستاپ کردن اتصالات وی پی ان می‌توان شبکه محلی راه انداخت و با دوستان بازی کرد.

تنها کافی است اسم بازی را از لیست انتخاب کرده و با کلیک روی آن بازی را آغاز کرد.

منبع: د ورج

۵۶۵۰۲

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا