رسیدگی به ۲۴۰۰ شکایت ارتباطی/ نظارت جدی بر فعالیت اپراتورهای ICT

داوود سبوحی با بیان اینکه رسیدگی به درخواست های مشترکان حوزه ICT از مهم ترین اولویت های وزارت ارتباطات است تاکید کرد: نظارت بر فعالیت ها و خدمات اپراتورهای فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با جدیت بیشتری دنبال می شود.

رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه در حوزه دریافت شکایات، بررسی و رسیدگی به آن ها در سال جدید برنامه های منسجمی را دنبال خواهیم کرد، گفت: در سال گذشته با توجه به تاکیدات ویژه وزیر ارتباطات مبنی بر رسیدگی به شکایات بالغ بر ۲۴۰۰ شکایت از طریق سامانه پاسخگویی به شکایات (۲۵) و سامانه ارتباط مردم و دولت (سامد) پیگیری و مورد بررسی قرار گرفته است.

وی تشریح و شفاف سازی موضوعات و فراوانی شکایات به منظور آسیب شناسی و رفع نواقص در سال جدید را یکی از برنامه های مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارنباطات عنوان کرد و گفت: به حداقل رساندن شاخص های ضعیف و تقویت شاخص های مثبت در ارتباط با خدمت رسانی در رعایت حقوق مردم را از برنامه های این مرکز است.

سبوحی گفت: در بحث ارزیابی عملکرد دستگاهها نیز، شفاف سازی فعالیتهای ستاد وزارت ارتباطات، شرکت ها و سازمان های تابعه را در دست اقدام داریم.

رئیس مرکز بازرسی، نظارت مدیریتی و پاسخگویی به شکایات وزارت ارتباطات تاکید کرد: این ارزیابی ها به صورت دقیق، به صورت سه دوره ۴ ماهه صورت می گیرد.

وی انتصاب مدیران کارآمد و با تجربه، بررسی عملکرد تمامی واحدهای ستادی و اجرایی در حوزه طرح تکریم ارباب رجوع، معرفی و تقدیر از واحدهای اداری فعال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات را از دیگر برنامه های این مرکز در سال جدید عنوان کرد و گفت: بررسی عملکرد تمامی واحدهای ستادی و اجرایی در حوزه تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی را دنبال خواهیم کرد؛ همچنین معرفی افراد واجد شرایط جهت انتصاب در سمت بازرس ویژه مبارزه با رشوه (موضوع ماده ۹۱ قانون مدیریت خدمات کشوری) و نظارت بر عملکرد آنها و تهیه برنامه بازرسی برای بازرسان حوزه تکریم مردم و نظارت بر عملکرد آن ها و نیز تهیه و احرای برنامه بازرسی از واحد های مختلف ستادی و استانی در راستای وظیفه ذاتی مرکز و تهیه گزارش به منظور آسیب شناسی جهت ارائه گزارش به وزیر ارتباطات از دیگر برنامه های سال جاری این مرکز است.

رئیس کارگروه سلامت اداری وزارت ارتباطات با بیان این که بررسی عملکرد ادارات کل استانی از جمله وظایف این مرکز است که نسبت به آن اهتمام داریم گفت: آسیب شناسی عملکرد سازمان ها و شرکت های تابعه و همچنین تهیه طرح های پیشگیرانه برای نقاط مفسده خیز در راستای اجرای مصوبات کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم و ابلاغ شاخص های ارتقا سلامت اداری، از جمله طرح های این مرکز به منظور پیشگیری از فساد اداری در سال ۹۴ خواهد بود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا