“مراقب کلاهبرداری پیامکی با نام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشید”

*جایزه* کاربر گرامی طی قرعه کشی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بمناسبت سال نو و ترویج استفاده از همراه بانک انجام گرفت شماره سیم کارت شما برنده ۵ میلیون تومان کمک هزینه سفر به عتبات عالیات گردید جهت اطلاعات بیشتر یک پیامک خالی بدون متن به ۸۹۱۰ ارسال و پس از دریافت رمز انتقال حواله با کارشناسان مربوطه و با شماره ۹۸۹۱۰۳۲۳۷۲۶۱ و ۲۱۲۰۲۵۴۰۱ سید جواد میرحسینی تماس حصل نمایید.

این متن آشنا که در طی این چند روز به مشترکین ثایت همراه اول بطور گسترده فرستاده شده و معمولا در ساعات اولیه صبح روز های تعطیل فرستاده میشود تا فرد مورد نظر کمترین دسترسی را به مراجع قانونی و اطلاعاتی داشته باشد.

با توجه به اینکه شماره ۸۹۱۰ جهت دریافت رمز انتقال اعتبار از خط دائمی به خطوط اعتباری همراه اول میباشد و همراه اول صراحتا اعلام کرده رمز انتقال برای هر مشترک، ثابت و غیرقابل تغییر است و مسئولیت مراقبت از رمز انتقال به عهده مشترک خواهد بود.
پس با این اوصاف شما رمز ثابت خود را در اختیار شخص کلاهبردار قرار میدهید.

شایان ذکر است این پیامک در حالی برای مشترکان ارسال شد که پیش از این در سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار خبری در تاریخ ۱۲ آذر ۱۳۹۲ به مشترکان تلفن همراه هشدار داده و عنوان شده بود به تازگی برخی از مشترکان تلفن همراه پیامک هایی مبنی بر “مشترک گرامی در راستای طرح تشویق خوش حسابی شما برنده مبلغ ۲۵ میلیون ریال وجه نقد شده اید ” دریافت کرده اند که هیچ گونه ارتباطی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نداشته و ارسال چنین پیامک هایی تخلف آشکار است.

و متن پیامکی با این مضمون:”وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکتهای وابسته هیچگونه قرعه کشی نداشته و استفاده از نام این مجموعه ها با هدف سودجویی و کلاهبرداری می باشد و با تخلفین برخوردار قانونی صورت خواهد گرفت.” برای همه مشترکان ارسال نموده است.

بدین وسیله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به مشترکان تلفن همراه هشدار می دهد که تحت تاثیر چنین پیامک هایی هیچ گونه اقدامی صورت ندهند. بهترین کار تماس با مرکز فوریت های پلیس ۱۱۰ و تهیه گزارش کلاهبرداری میباشد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا