پروژه تدبیر بعنوان یکی از بزرگترین پروژه های مخابراتی امسال به بهره برداری می رسد

مهدی کریمی نیستانی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا، عملکرد سال ۹۳ این شرکت را موفق ارزیابی کرد و گفت: در سال گذشته مطابق با اهداف تعیین شده حرکت کرده ایم و عملکرد این شرکت در توسعه سرویس های شبکه زیرساخت بسیار مناسب بوده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۳۹۳ در برخی برنامه ها جلوتر از اهداف تعیین شده حرکت کرده ایم، گفت: شرکت ارتباطات زیرساخت با اجرای موفق پروژه اضطرار و ارتقای پهنای باند توانست کل ظرفیت پهنای باند کشور را در لایه زیرساخت ۶/۲ برابر افزایش دهد.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به پروژه هایی که در حوزه شبکه دیتا انجام شده، افزود: برای سال جاری در زمینه شبکه فیبرنوری و همچنین توسعه شبکه دیتای کشور اعم از پهنای باند IP داخل و بین الملل برنامه های توسعه ای بسیار مناسبی خواهیم داشت.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بهره برداری از چندین پروژه بزرگ از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت ظرف ماه های آینده، اظهار داشت: پروژه تدبیر بعنوان بزرگ ترین پروژه تاریخ مخابرات کشور در یکی دو ماه آینده در راستای ایجاد شبکه انتقال نوری پیشرفته و با هدف برآورده کردن نیازهای ارتباطات داخلی و اینترنت بین الملل به بهره برداری خواهد رسید.

کریمی درباره پروژه نور ۲ نیز افزود: در نظر داریم در یک بازه زمانی ۳۰ ماهه، حدود ۱۲ هزار کیلومتر فیبر نوری جدید اجرا کنیم که در حال حاضر فراخوان آن را اعلام کردیم و مناقصه در حال برگزاری است.

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با اشاره به اولویت های مشارکت شرکت زیرساخت، گفت: مشارکت در فروش پهنای باند به کشورهای منطقه و مشارکت در اجرای پروژه های بزرگ ملی زیرساختی (سری تدبیر امید) از اولویت های شرکت زیرساخت برای مشارکت با بخش خصوصی است.

معاون شرکت ارتباطات زیرساخت با بیان توانمندی شرکت زیرساخت در رفع نیاز اپراتورها نیز گفت: سال گذشته توانستیم بعد از صدور پروانه ۳G نیازمندی اپراتورها را بطور کامل برآورده کنیم و در سال ۹۴ هم تلاش خواهیم کرد تمام درخواست ها را با سرعت وکیفیت مناسب پاسخگو باشیم.

وی رمز موفقیت شرکت ارتباطات زیرساخت در یکسال گذشته را توجه به تفاهم مکانیزاسیون و کنترل پروژه عنوان و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال با اقدامات اجرایی در دست انجام، بتوان نیاز اپراتورها برای ارائه سرویس های مختلف به مردم را بصورت مناسب رفع کرد.

چندی پیش محمود خسروی معاون وزیر و رییس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز اعلام کرد: پروژه توسعه شبکه انتقال زیرساخت کشور تحت عنوان تدبیر یک با هدف توسعه پهنای باند اینترنت کشور به چهار ترابیت و توسعه شبکه IP داخل کشور با ظرفیتی بالغ بر ۲۰ ترابیت بر ثانیه براساس سیاست های جدید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت تدبیر و امید در شرکت ارتباطات زیرساخت در حال اجرا است.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا