یکی ۲ دستگاه از الحاق شدن به دفاتر پیشخوان خودداری می‌کنند

علی فلاح حقیقی در نشست خبری سومین همایش دفاتر پیشخوان خدمات دولت که صبح امروز برگزار شد با اشاره به اینکه این همایش ۲۲ اردیبهشت سال جاری برگزار می‌شود، اظهار کرد: دور سوم این همایش بعد از وقفه‌ای چهارساله در سالن اجلاس سران برگزار می‌شود.

وی عنوان کرد: در این همایش قرار است از پنج طرح کلیدی در شبکه دفاتر پیشخوان خدمات دولت با حضور مسئولان عالی‌رتبه اعم از رئیس جمهور، وزرا و استانداران رونمایی شود.

رئیس کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت در ارتباط با نوع این خدمات گفت: اغلب آنها در زمینه وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، سازمان ثبت احوال و طرح‌های زیرساختی با مشارکت وزارت ارتباطات است.

او خاطرنشان کرد: طرحی نیز در زمینه کاهش مصرف کاغذ در کشور و مدیریت مکاتبات داریم که به‌نوعی یک اتوماسیون خاص است و امیدواریم با حضور رئیس جمهور رونمایی شود.

فلاح حقیقی با بیان اینکه تاکنون ۷۴۰ خدمت در معاونت توسعه احصا شده که قابل واگذاری به دفاتر است، ابراز کرد: اکنون ۳۵۰ خدمت ــ دستگاه در حال ارائه است اما در این مراسم قرار است خدمات دیگری نیز به سبد ما اضافه شود.

رئیس کانون کشوری دفاتر پیشخوان دولت با تأکید بر اینکه خدمات تمامی دستگاه‌ها باید توسط دفاتر پیشخوان صورت گیرد، افزود: باید تمامی دفاتر موجود به دفاتر پیشخوان ملحق شوند تا در نهایت مردم برای دریافت خدمات الکترونیکی با یک تابلو مواجه باشند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون یکی دو دستگاه که یکی از آنها پلیس+۱۰ است با این رویه مخالفت می‌کنند در حالی که این کار به‌نفع تمامی دستگاه‌ها و مردم خواهد بود.

فلاح حقیقی با اعلام اینکه دفاتر ۷۰هزار شغل ایجاد کرده‌اند، گفت: ۱۲هزار میلیارد تومان از سرمایه‌های ملی در این زمینه صرف شده و لذا در برنامه ششم توسعه نباید نسبت به این حوزه غفلت کرد.

او ابراز کرد: به دفاتر نباید به‌عنوان دوره گذار نگاه کرد و باید در برنامه ششم توسعه جایگاهی مشخص به آن اختصاص داده شود تا سرمایه‌گذاری‌ها دچار خسارت نشود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا