ناخن هوشمندی که تاکنون ندیده‌اید! / ردیابی آنلاین شما از روی ناخنی که می‌بینید

  • NailO


  • NailO


  • NailO


  • NailO


در این فناوری تعامل انسان و ابزارهای الکترونیکی برای اندازه‌گیری حرکتی ارزیابی می‌شود اما آنچه محققان در ام آی تی دنبال می‌کنند شیوه جدیدی است که با نشستن روی ناخن کاربر می‌تواند کارهای جادویی انجام دهد.

قرار است جزییات این تحقیق هفته آینده در کنفرانس اثر متقابل انسان و رایانه در کره جنوبی توضیح داده شود اما دو دانشجوی دانشگاه ماساچوست بنام‌های «سیندی هسین-لیو کائو» و «آرتم دمنت یوف» ردیابی به‌اندازه ناخن دست‌ساخته‌اند که برای اولین بار کار ردیابی چشمی به صورت آنلاین را انجام می‌دهد.

به‌عنوان‌مثال این ناخن جادویی(NailO) با نشستن روی دست شما هنگام درست کردن غذا، کمک می‌کند با گرفتن اطلاعات آنلاین شما را در پخت‌وپز صحیح کمک کند.

NailO‌در شرایطی که هر دو دست مشغول هستند به عنوان کنترل از راه دور کار می‌کند و مانند اسکرول دستورالعمل‌های غذایی را در حال پخت و پز انجام می‌دهد. در واقع با تکان دادن دست ناخن جادویی می‌تواند بفهمد در حال انجام چه کاری هستید و در به سرانجام رساندن آن به صورت هوشمند کمک می‌کند.

این دو دانشجو نمونه اولیه را ساخته و در حال توسعه ابداع خود هستند تا تراشه ای چند منظوره ساخته تا کارهای روزانه کاربر را به صورت آنلاین انجام دهد. مثلاً اگر مکانیک باشید ناخن جادویی حین باز و بسته کردن موتور خودرو، در تعمیر آن با دادن اطلاعات آنلاین کمک کند.

 

منبع: ام آی تی

۵۶۵۶

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا