ظرفیت اینترنت بین الملل افزایش می یابد

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با بیان اینکه برای توسعه خدمات دولت الکترونیکی برنامه ریزی های لازم صورت گرفته است، گفت: ظرفیت اینترنت بین الملل نیز به چهار ترابایت افزایش پیدا خواهد کرد تا در تعامل با شبکه پرظرفیت داخلی، امکان سرویس دهی با کیفیت‌تر برای کاربران فراهم شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ارتباطلات و فناوری اطلاعات، نصراله جهانگرد در کنفرانس وب پژوهی افزود: باید تا پایان برنامه پنجم توسعه ۶۰ درصد خانوارها به شبکه پرسرعت دسترسی داشته باشند که با توجه به آمار و اطلاعات موجود، برای تحقق این برنامه باید ۱۸ میلیون خط پرظرفیت ایجاد و به متقاضیان ارائه شود که تاکنون حدود ۵۰ درصد آن محقق شده است.
معاون وزیر ارتباطات گفت: ظرفیت شبکه داخلی بین استانی به ۲۰ ترابایت و داخل شهری به ۶۰ ترابایت افزایش پیدا خواهد کرد.
وی با بیان اینکه سال گذشته امکان ارائه خدمات نسل سوم و بالاتر موبایل برای همه اپراتورهای تلفن همراه کشور فراهم شد، گفت: تا پایان سال ۹۳، بیش از ۲۰۰ شهر خدمات نسل سوم و ۵۰ شهر خدمات نسل چهارم را به متقاضیان عرضه کردند که با برنامه ریزی های انجام شده تا پایان این فصل ۵۰۰ شهر خدمات نسل سوم را به مردم ارائه خواهند کرد.
جهانگرد افزود: با فراهم شدن زیرساخت های لازم، کسب و کارها در این بخش رونق گرفته طوری که هم اکنون بیش از ۲۵ هزار برنامه به زبان فارسی بر بستر اندروید تهیه و در دسترس کاربران تلفن همراه قرار گرفته است.
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به اهمیت توسعه خط و زبان فارسی در فضای وب افزود: هم اکنون، میزان صفحات موجود در وب به زبان کشورها یکی از مولفه های تامین منافع ملی کشورها در فضای مجازی محسوب می شود.
وی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات موجود، محتوای فارسی موجود در فضای وب حدود ۰٫۹ درصد از حجم شبکه های جهانی و حجم صفحات فارسی حدود یک درصد از کل صفحات موجود در وب را تشکیل می دهد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا