کلیات اجرای دولت موبایلی تصویب شد

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، نصراله جهانگرد در دیدار نوروزی با فعالان بخش فناوری اطلاعات با بیان اینکه برنامه‌ها و پروژه‌های سال جاری در سازمان فناوری اطلاعات ایران با رویکرد سرویس محور و براساس نتیجه و بهره‌بردار مشخص اجرایی می‌شود، اظهار کرد: فناوری اطلاعات موتور توسعه ایران محسوب می‌شود و در همین راستا سازمان فناوری اطلاعات به عنوان یک سازمان پیشرو در توسعه اقتصاد کشور نقش مهمی را بر عهده دارد.

وی افزود: توسعه بازار فناوری اطلاعات و تسهیل کردن زمینه فعالیت شرکت‌های خصوصی برای مشارکت در اجرای برنامه‌های دولت الکترونیکی از جمله برنامه‌های این سازمان است.

او با اشاره به زیرساخت‌های ارتباطی پرظرفیت فراهم شده و همچنین دسترسی تعداد زیادی از کاربران به گوشی‌های هوشمند تصریح کرد: در حال حاضر، کلیات اجرای دولت همراه به تصویب شورای عالی فناوری اطلاعات رسیده که امیدواریم با گسترش بکارگیری خدمات در حوزه‌های مختلف نظیر سلامت، آموزش و غیره شاهد توسعه این حوزه در سال ۹۴ باشیم.

دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته طی دو سال گذشته در سازمان فناوری اطلاعات ایران خاطر نشان کرد: با تلاش همکاران در بخش‌های مختلف طی این مدت، ماموریت‌های سازمان در قالب برنامه‌ها و پروژه‌های کلان تعریف شده در مجموعه وزارت ارتباطات و به منظور تحقق اهداف برنامه پنجم، بروزرسانی و اصلاح شد.

وی ادامه داد: تعریف ساختار پروژه‌ای متناسب با یک ساختار داینامیک در جهت اجرای وظایف تعریف شده از جمله تلاش‌های صورت گرفته طی ۱۸ ماه گذشته محسوب می‌شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران گفت: تقویت و تثبیت منابع مالی برای اجرای پروژه‌ها و همچنین تسریع بخشی به فرآیندهای اداری در راستا کاهش بروکراسی زائد، از دیگر اقدام‌های اساسی عملیاتی شده در این مدت است.

وی نیروی انسانی توانمند همراه با دانش و مهارت را یکی از نقاط کلیدی و قابل اتکاء در این سازمان دانست و تاکید کرد: امیدواریم با ظرفیت سازی‌هایی که از سوی همکاران این مجموعه صورت می‌گیرد، زمینه توسعه بازار و کاربردها بیش از پیش فراهم شود.

او با اشاره به موفقیت‌های به دست آمده در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: این موفقیت حاصل مدیریت مقام‌های عالی کشور از جمله رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور، مجموعه دولت و به ویژه تیم دیپلماسی کشور بوده است.

جهانگرد افزود: تداوم این موفقیت‌ها می‌تواند موجب سربلندی و همچنین رشد، بالندگی و افزایش ثروت در کشور شده و سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان سازمان پیشرو در توسعه ایران می‌بایست در حوزه وظایف خود به گونه‌ای عمل کند تا با استفاده از این فرصت، رشد اقتصادی در ایران را محقق کند.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا