وعده نوروزی واعظی: پهنای باند اینترنت دوبرابر می شود

فناوری اطلاعات  اینترنت – ایرنا نوشت:

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال پهنای باند اینترنت در کشور به دو برابر وضع موجود افزایش می یابد.

محمود واعظی روز شنبه گفت: باتوجه به اینکه توجه به مناطق محروم یکی از برنامه های جدی این وزارتخانه است، امسال به ۲۵ هزار روستای کشور اینترنت داده می شود.

او با قدردانی از دولت و مجلس شورای اسلامی بخاطر تامین اعتبار مورد نیاز برای اجرای پروژه های مهم این وزارتخانه یادآوری کرد: با حمایت های انجام شده در سال ۹۴ در بخش های مختلف گام های اساسی برداشته خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: فعال کردن پست لوچستیک و ارایه ۹ خدمت جدید همراه با نوسازی از سیاست های این وزارتخانه در بخش پست است.

واعظی ادامه داد: با قوت تحقیقات فضایی و ساخت ماهواره توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال جاری به پیش خواهد رفت.

او گفت: هم اینک ۲۰۰ شهر به نسل سوم تلفن همراه تجهیز شده اند که امسال مردم در تمام شهرهای بزرگ از این خدمت ارتباطی بهره مند خواهند شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون اشاره به اعتبار اختصاصی به این وزارتخانه در سال جاری افزود: ۴۰ شهر کشور نیز به نسل چهارم تلفن همراه مجهز هستند.

واعظی با ابلاغ سلام رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به مردم استان بوشهر یادآوری کرد: در نشستی که با استاندار بوشهر برگزار خواهد شد مسایل مختلف برای شتاب بخشی در توسعه این استان را با مشورت دکتر سالاری شناسایی و پس از بازگشت در جلسه دولت مطرح خواهم کرد.

 

۴۵۲۳۱

 

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا