نرم افزار موبایلی تهران گردی رونمایی شد

مهدی محبوبی مدیر این پروژه در مراسم رونمایی از این اپلیکیشن موبایلی گفت: نرم‌افزار «تهران نما» که پایه آن نقشه رسمی شهرداری تهران است امکاناتی همچون اطلاعات نقشه‌ای، جست‌وجوی اماکن، تصاویر ماهواره‌ای شهر تهران، بزرگ‌نمایی در چند مرحله، تصاویر ۳۶۰ درجه و راهنمای مسیرهای گردشگری تهران را با توجه به پیش رو بودن تعطیلات نوروزی در بر دارد.

وی ادامه داد: سامانه نقشه تهران که مبنای ارائه این نرم‌افزار است یکی از پربازدیدترین و پراستفاده‌ترین خدمات الکترونیکی است که شهرداری تهران به آدرس www.map.tehran.ir ارائه کرده است؛ براین اساس کاربرانی که به دنبال مسیریابی صحیح، جست‌وجوی آدرس‌ها و اماکن مختلف تهران و دستیابی به یک نقشه ساده هستند می‌توانند به راحتی از آن استفاده کنند.

مدیر پروژه تهران‌نما گفت: بر روی نقشه موجود در این نرم افزار از قابلیت street view استفاده شده که با بهره گیری از آدمک گوشه نقشه در هر معبر یا مکانی نمای پانورامای آن مکان یا معبر به صورت ۳۶۰ درجه دیده می‌شود.

به گفته محبوبی عکس‌های پانوراما نمونه‌ای از عکسهایی هستند که قابلیت نمایش ۳۶۰ درجه از یک مکان در محیط مجازی را فراهم می‌کنند و برای ارائه این نوع عکس‌ها در حدود ۱۰ هزار کیلومتر از معابر تهران عکسبرداری شده است، این عکس‌ها در نوروز ۹۴ به روز رسانی می‌شود. این سرویس کاربر را قادر می‌سازد که بجای مسافرت درون شهری در دنیای مجازی در شهر گردش کند.

وی افزود: این نرم‌افزار علاوه بر امکان معمول نرم‌افزارهای نقشه‌ای مشابه امکاناتی نظیر ثبت نقطه دلخواه را دارد به این معنا که کاربر می‌تواند موقعیت یا نمای نقشه مورد نظر را از طریق اپلیکیشن‌های مختلف موبایلی برای کاربر دیگر ارسال کند.

به گفته محبوبی، در این نرم‌افزار مسیرهای ویژه تهران‌گردی معرفی شده و کاربران می‌توانند پیش از بازدید از این مسیرها با مراجعه به نرم‌افزار، از مسیرها مطلع شوند.

نسخه اندروید این نرم افزار در سایت شهرداری تهران قرار داده شده و از طریق کافه بازار نیز قابل دانلود است؛ بزودی نیز نسخه های IOS و ویندوزفون این اپلیکیشن نیز عرضه می شود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا