نظارت سازمان تنظیم مقررات برارائه خدمات نوروزی اپراتورها

لطف الله سبوحی افزود: معمولا اپراتورها در فضای رقابت، برای حفظ مشتریان و افزایش درآمد خود در ایام خاص، ظرفیت شبکه خود را ا زطرق مختلف نظیر نصب BTS های متحرک گسترش می دهند تا دسترسی مردم آسان شود و علیرغم حجم ترافیک بالا، ارتباطات آنها، حفظ شود.

وی ادامه داد: سازمان تنظیم مقررات با نظارت و دسترسی مستقیم به شبکه های اپراتورها در عید نوروز، درجهت نظارت و خدمت رسانی بیشتر گام برمی دارد.

قائم مقام رگولاتوری با تاکید بر اینکه لازم است اپراتورها، کیفیت سرویس دهی درایام نوروز را بالا ببرند، افزود: امسال اولین تجربه ما در ارائه خدمات نسل سه و چهار در ایام نوروز است که انتقال ترافیک دیتا را ممکن می سازد.

سبوحی ارتقاء پروانه های اپراتورهای تلفن همراه و ارائه نسل سه و چهار را مهمترین دستاورد سازمان تنظیم مقررات درسال ۹۳ دانست و افزود: این دستاورد، جایگاه ICT ایران در دنیا را ارتقاء بخشید تا دسترسی مردم به شبکه های اطلاع رسانی تسهیل شود.

وی با اشاره بر تعامل سازمان تنظیم مقررات با بخش خصوصی در حوزه ICT، گفت: در سال ۹۳در تمام تصمیمات از همفکری و مشورت آنها استفاده کرده ایم تا تصمیمات و مقررات وضع شده، قابلیت اجرایی بالاتری داشته باشد.

سبوحی با بیان اینکه در سال ۹۳ مقدمات صدور پروانه های جدید در حوزه اینترنت با عنوان ارتباطات ثابت (FCP) و ارائه خدمات ارتباطی ثابت (servco)و اپراتورهای مجازی تلفن همراه( MVNO)فراهم شده است؛ ابراز امیدواری کرد: در سال ۹۴ بتوانیم طرح جابه جایی شماره ها در اپراتورهای موبایل را اجرایی کنیم.

قائم مقام سازمان تنظیم مقررات اظهار داشت: از سه ماهه نخست سال ۹۴ اجرای این برنامه ها آغاز خواهد شد و انتظار داریم با صدور پروانه های جدید قدم بزرگی در حوزه ICT کشور برداریم.

سبوحی با اشاره به اینکه محدودیتی در واگذاری پروانه ها نداریم، افزود: کسانی که شرایط دریافت پروانه را داشته باشند، می توانند پروانه دریافت کنند اما با توجه به شرایط بازار انتظار نداریم تعداد پروانه ها زیاد باشد.

وی تجمیع و ادغام شرکت های علاقه مند به دریافت پروانه را مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: برای انجام ادغام، تشویق هایی در حق امتیاز دیده شده که این موضوع رقابت بیشتر و قیمت های مناسب تر در ارائه خدمات را به دنبال دارد.

قائم مقام سازمان تنظیم مقررات درباره افزایش تعرفه تلفن ثابت، تصریح کرد: شرکت مخابرات ایران تقاضای افزایش تعرفه تلفن ثابت را ارائه کرده که هنوز درباره آن تصمیم گیری نهایی نشده اما امکان تغییر سیستم تعرفه گذاری در سال آینده وجود دارد.

سبوحی درباره ساماندهی سیم کارت های بی نام و نشان نیز گفت: سازمان تنظیم مقررات بر شناسنامه دارشدن سیم کارت ها تاکید دارد تا مسئولیت پذیری در استفاده از خدمات، بالا رود.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا