بهرمندی پلیس ایران از سامانه های بومی در حوزه IT

سردار احمد دولتخواه از برگزاری مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ ۲۰۱۵ در روز گذشته خبر داد و گفت: این مراسم روز گذشته با حضور وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و برخی از مقامات لشکری و کشوری در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه از روز گذشته تا ۲۶ آذرماه ادامه خواهد داشت، افزود: معاونت فناوری و اطلاعات و ارتباطات ناجا به نمایندگی از نیروی انتظامی به مدت ۵ سال در این نمایشگاه حضور فعال داشته و امسال نیز در سالن ۶ نمایشگاه، توانمندی‌های زیرساختی اعم از سامانه‌های نرم افزاری و سخت افزاری را در حوزه ارتباطات به نمایش می‌گذارد.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا تصریح کرد: هدف از شرکت در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی الکامپ، ارائه توانمندی‌های نیروی انتظامی در حوزه‌های نرم افزاری و سخت افزاری و سامانه‌های IT است.

وی در ادامه به خدمات پلیس ۱۱۰، اداره گذرنامه، سازمان وظیفه عمومی، بخش شماره گذاری خودرو‌ها و… اشاره کرد و گفت: این خدمات به صورت مکانیزه و الکترونیکی به مردم ارائه می‌شود.

این مقام ارشد انتظامی، ارائه خدمات مستقیم پلیس به مردم همراه با دقت، صحت و سرعت با استفاده از فناوری IT را یکی از مزیت‌های این نیرو نسبت به سایر نیروهای مسلح دانست و گفت: نیروی انتظامی در بحث خدمت رسانی به مردم از طریق فناوری‌های نوین، پیشرو است.

سردار دولتخواه یکی از ویژگی‌های خاص و بارز فناوری اطلاعات و ارتباطات پلیس جمهوری اسلامی ایران نسبت به پلیس‌های سایر کشورهای دنیا را استفاده از سامانه‌های بومی در حوزه IT دانست و گفت: این سامانه‌ها در کشور تولید می‌شود که پلیس‌های سایر کشورهای جهان طی بازدید از بخش فناوری‌های پلیس ایران به این امر اذعان داشتند.

معاون فناوری اطلاعات و ارتباطات ناجا در پایان از مردم خواست تا با حضور در این نمایشگاه، از توانمندی و ظرفیت‌های کشور و نیروی انتظامی در حوزه IT بازدید کنند.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا