درخواست وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی برای خروج طرح حذف شورای عالی فناوری از مجلس

رئیس کمیته مخابرات مجلس گفت: در کمیسیون صنایع، وزیر ارتباطات و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی درخواست کردند که طرح حذف شوراهای‌عالی موازی با شورای‌عالی فضای مجازی و حذف شورای‌عالی IT از دستورکار مجلس خارج و درشورای‌عالی فضای مجازی بررسی شود.

به گزارش ایتنا از فارس، رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به حضور وزیر ارتباطات و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی در جلسه اخیر کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: در این جلسه موضوع ادغام شورای‌عالی فناوری اطلاعات در شورای‌عالی فضای مجازی بررسی شد.

رئیس کمیته مخابرات مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر ارتباطات و دبیر شورای‌عالی فضای مجازی هم‌نظر بودند که طبق تأکید مقام معظم رهبری، موازی‌کاری شوراهای‌عالی دیگر با شورای‌عالی فضای مجازی برطرف شود.

وی گفت: البته آنها درخواست داشتند که اجازه داده شود موضوع حذف شورای‌عالی فناوری اطلاعات در شورای‌عالی فضای مجازی که تصمیم‌گیری درباره موضوعات کلان فضای مجازی را برعهده دارد، مطرح شود و سپس اگر لازم بود به مجلس منتقل شود.

سبحانی‌فر گفت: تصمیم‌گیری درباره اینکه آیا بررسی طرح حذف شورای‌عالی فناوری اطلاعات از دستور کار کمیسیون صنایع مجلس خارج و به شورای‌عالی فضای مجازی سپرده شود، به جمع‌بندی قطعی نرسید و در جلسات بعدی در این‌باره تصمیم‌گیری خواهد شد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا