مجوز ارائه محتوا بر بستر ارتباطی ثابت صادر شد/ راه‌اندازی ابر فرهنگ در شبکه ملی اطلاعات

مرتضی موسویان در مراسم اعطای پروانه FCP (شبکه ارتباطات ثابت) به ۷ شرکت، اظهار داشت: با ارائه موافقت اصولی از سوی وزارت ارشاد، ارائه دهندگان خدمات ارتباطات ثابت (FCP) مجاز به ارائه خدمات محتوایی صوتی و تصویری، متنی و ارزش افزوده شده‌اند.

رئیس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد با اشاره به اینکه صدور پروانه های جدید ارتباطی باعث تعامل در حوزه ارتباطات و فرهنگ می‌شود، گفت: به نیابت از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز پروانه فعالیت در بخش محتوا را برای این اپراتورها صادر خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در دهه آینده تغییرات بسیاری به دلیل پیشرفت تکنولوژی در حوزه شبیه سازی حواس، محیط، زیرساخت های بهم پیوسته و ارتقای قدرت پردازش شاهد خواهیم بود گفت: پیش بینی می شود سرانه انتقال دیتا به هر کاربر تا ۳۰۰ مگابیتز بر ثانیه برسد.

*راه اندازی ابر فرهنگ

موسویان اضافه کرد: در این راستا وزارت ارشاد نیز علاوه بر رصد تکنولوژی در این بخش در بخش مقررات گذاری رسانه ای دیجیتال اقداماتی انجام داده که یکی از این طرح ها راه اندازی ابر فرهنگ است.

وی گفت: این طرح در حال بررسی بوده تا هر محصول دیجیتال در هر کجا و هر زمان در دسترس کاربران قرار گیرد و از سوی دیگر تمامی بازیگران محتوای دیجیتال در کشور تجمیع شوند.

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اضافه کرد: راه اندازی ابر فرهنگ در شبکه ملی اطلاعات نیز یک نیاز محسوب می شود و انتظار می رود در این زمینه همکاری هایی با وزارت ارتباطات صورت گیرد.

موسویان گفت: با گسترش بازار دیجیتال، حاکمیت رسانه ها تغییر کرده و اغلب مردم اخبارشان را از طریق رسانه های سنتی دنبال نمی کنند و به صورت آنلاین می بینند و بر این اساس شکل جدیدی از حاکمیت دیجیتالی را با انقلاب دیجیتال شاهد هستیم.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا