آغازفعالیت مجازی شهرک فنآوری اطلاعات و ارتباطات کشور

علی سلیمانی روز دوشنبه در نشست هماهنگی و تعامل سازنده با واحدهای برتر صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان تهران افزود: براساس مصوبه سال ۱۳۷۷ دولت مبنی برایجاد شهرک های فنآوری اطلاعات و ارتباطات تاکنون هفت شهرک فنآوری در کشور راه اندازی شده و امروز نخستین شهرک از این نوع شهرک ها به صورت مجازی در استان تهران به بهره برداری رسید.
وی درمورد نحوه شروع به کار این شهرک فنآوری مجازی گفت: در آیین افتتاح این شهرک یکی از استادان برای نخستین بار به صورت نمادین با پذیرش درخواست عضویت از طریق فضای مجازی، فعالیت این شهرک را شروع کرد.
به گفته سلیمانی درشرایط فعلی برای ایجاد شهرک فنآوری نیازی نیست هزینه ای افزون بر ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد ریال که صرف راه اندازی این نوع شهرک ها می شود، هزینه شود، چرا که راه اندازی مجازی است.
وی با تاکید بر اینکه صنایع کوچک در تقسیم بندی صنایع قرار نمی گیرند، گفت: حوزه صنایع کوچک و متوسط در اصطلاح مفهومی به معنای خلاقیت و نوآوری برای کارآفرینی است.
سلیمانی افزود: صنایع کوچک و متوسط در دهه اخیر درایجاد اشتغال و ارزش افزوده اقتصاد کشورها نقش موثری داشته بطوری که دراین مدت برخی کشورهای عقب مانده با توسعه این صنایع به یک کشور پیشرفته تبدیل شده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران با بیان اینکه در برخی کشورها از جمله آمریکا، صنایع با بیش از ۵۰۰ نفر در زمره صنایع بزرگ محسوب می شود، گفت: با توجه به این تعریف تعداد صنایع بزرگ در کشور ما بسیار کم است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از صنایع کوچک همکاری با همدیگر را بر نمی تابند، افزود: برای برقراری روابط در جامعه صنایع کوچک مستقر در شهرک های صنعتی استان کارت شناسایی جدید صادر و بین آنها شبکه ارتباطی ایجاد شد.
سلیمانی گفت: دارنده این کارت به عنوان یک واحد صنعتی برتر از اولویت ها و تسهیلات مربوط به خدمات شرکت شهرک های صنعتی استان تهران برخوردار است.
وی به رونمایی بسته جدید حمایتی بیمه از صنایع کوچک و متوسط نیز اشاره کرد و گفت: در این بسته حمایتی ۴۰ درصد حق بیمه این صنایع را شرکت شهرک های صنعتی استان تهران و ۳۰ درصد آن نیز توسط شرکت بیمه ایران پرداخت خواهد شد.
سلیمانی افزود: امروز ۷۲ شرکت برتر معرفی و کارت شناسایی جدید دریافت کرده اند که با توجه به بسته حمایتی بیمه به جای پرداخت ۶۲ میلیون ریال تنها ۲۰میلیون ریال برای پوشش بیمه ای مورد نظر پرداخت خواهند کرد.
نشست هماهنگی و تعامل سازنده با واحدهای برتر صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان تهران به مناسبت گرامیداشت روز ملی صنایع کوچک درسالن همایش آدینه این شرکت برگزار شد.

اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران – آفاوا